Forum.Legalne.info: Aparat dla początkującego fotografa - Forum.Legalne.info

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Shoutbox

Rozszerz pole shoutboxa

Ikona Zaloguj się na forum

• Login:
    • Hasło:

Zapamiętaj mnie
Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Aparat dla początkującego fotografa

#1 Użytkownik jest niedostępny   Mercus 

• Rozkręca się
  • Grupa: Użytkownicy

Napisany 26 maj 2014 - 01:51

Witam, chcę się Was poradzić w jednej sprawie, otóż od jakiegoś czasu wciągnąłem się w fotografię, nie chcę wydawać od razu pieniędzy na superprofesjonalny sprzęt, bo nie wiem na razie czy to chwilowa fascynacja, czy może już trwałe zainteresowanie. Zastanawiam się obecnie nad wyborem dla aparatu na jakim mógłbym się uczyć. Jak myślicie, jaki z tych rodzajów będzie odpowiedni na to: http://www.saturn.pl...aparaty-cyfrowe Z tego co wyczytałem, to niektórzy jako pierwsze polecają hybrydy, ale znalazłem również opnie, że warto od razu uczyć się na lustrzance, tylko oczywiście w jakiejś w miarę prostej, żeby nie zrazić się od początku. Przede wszytskim chodzi mi o aparat do robienie zdjęć w plenerze, musi mieć zatem dobry obiektyw z dużą skalą. Od czasu do czasu zdarza mi się wrzucać na allegro zdjęcia monet kolekcjonerskich, dlatego też chcę żeby robił dobre zdjęcia makro. Możecie coś polecić pod tym kątem?
0

#2 Użytkownik jest niedostępny   rudylko 

• Rozkręca się

Napisany 31 maj 2014 - 08:39

tu masz bardzo sympatyczny poradnik: http://www.morele.ne...ke-cyfrowa/451/
0

#3 Użytkownik jest niedostępny   geeky78 

• Gaduła

Napisany 11 sierpień 2014 - 08:04

Na początek dobrze jest wybrać jakiś kompakt i nie pakować się od razu w jakąś lustrzankę. Ja polecam początkującym aparaty z serii Sony CyberShot. Robią naprawdę świetne zdjęcia :)
0

#4 Użytkownik jest niedostępny   niewiasta 

• Gaduła

Napisany 18 grudzień 2014 - 02:09

Zgadzam się - nie ma co wydawać fortuny na lustrzankę, bo może się okazać, że fotografia to jednak nie Twój konik. z drugiej strony cyfrówką trudno zrobić dobre zdjęcie makro.
0

#5 Użytkownik jest niedostępny   Ritta 

• Nowicjusz

Napisany 21 styczeń 2015 - 10:03

Lustrzanki robią piękne zdjęcia, ja bym celowała w taki aparat.
0

#6 Użytkownik jest niedostępny   femfatale 

• Rozgadany

Napisany 08 maj 2015 - 07:41

Niby tak, ale jeśli myślisz o fotografii na poważnie to bez lustrzanki nie ma o czym mówić :) Warto wiedzieć że według najnowszego internetowego rankingu apartaów najlepszą lustrzanka dostępna na rynku jest Nikon D5200 :) Trzeba tylko, albo aż mieć na niego odpowiednie fundusze :)
0

#7 Użytkownik jest niedostępny   kulik86 

• Nowicjusz

Napisany 11 czerwiec 2015 - 02:47

mi ostatnio za to wpadł w oko bezlusterkowiec samsung nx1 - sporo podróżuję i taki mały aparacik wydaje się być całkiem fajną opcją - ostatnio czytałem że jakiś rowerzysta zabiera go często na wyprawy rowerowe i chwali go sobie za jego niewielkie wymiary: http://www.trasymasy...-rower-wyprawy/
Pytanie do was; co sądzicie o tych parametrach w stosunku do ceny?
0

#8 Użytkownik jest niedostępny   cukinia 

• Rozkręca się

Napisany 16 czerwiec 2015 - 12:53

A może jakaś prosta lustrzanka Canona. Nawet używana, żeby było taniej.
0

#9 Użytkownik jest niedostępny   kali4323 

• Nowicjusz

Napisany 23 czerwiec 2015 - 10:59

Dla początkującego polecam proste i lekkie aparaty, ale robiące dobre zdjęcia, żeby się nie zniechęcic :D ja miałam na początku Canona A470, teraz go już nie sprzedają, a szkoda, bo naprawdę był dobry :) możesz wejść na ceneo.pl i porównać ceny i parametry.
0

#10 Użytkownik jest niedostępny   ruslan 

• Rozgadany

Napisany 21 sierpień 2015 - 05:52

Wbrew pozorom nie liczy się tak bardzo ilość megapikseli. Jest to bardzo często stosowany chwyt marketingowy .W zasadzie do codziennego korzystania wystarczy 6 mpix. Jeśli aparat jest mały i ma na przykład więcej niż 10 mpix to na pewno bym go nie kupował bo może się okazać,że matryca jest za mała i będą powstawały na zdjęciach nieładne efekty.Jak na przykład szumy
Zerknij sobie na stronę:
http://www.cyfraki.p...otograficznego/

Znajduje się na niej bardzo dobry artykuł o tym jaki aparat fotograficzny wybrać. Na co warto jest zwrócić uwagę.
0

#11 Użytkownik jest niedostępny   pixelek 

• Rozgadany
  • MiejscowośćPolska

Napisany 21 sierpień 2015 - 06:44

Zobacz postRitta, o 21 styczeń 2015 - 10:03 , powiedział:

Lustrzanki robią piękne zdjęcia, ja bym celowała w taki aparat.

docelowo wcale nie głupia myśl, aczkolwiek lustrzanki wymagają znajomości tajników sztuki i dlatego nie są odpowiednie dla początkujących.

Zobacz postcukinia, o 16 czerwiec 2015 - 12:53 , powiedział:

A może jakaś prosta lustrzanka Canona. Nawet używana, żeby było taniej.

podstawowa rzecz - jeżeli ktoś sprzedaje lustrzankę to przaed zakupem trzeba ją dokładnie obejrzeć (z zewnątrz oraz potestować wszystkie funkcje) gdyż na 99% aparat posiada jakąś wadę ukrytą. Ogólnie nie polecam używanych lustrzanek.
Całkowity bojkot produktów firmy GG Network.
0

#12 Użytkownik jest niedostępny   Nielegalna23 

• Rozkręca się

Napisany 31 styczeń 2016 - 04:51

Wszystko zależy do co będziesz focił :) Ja na początek wybrałabym coś z linii nikona :) Do 2.5-3 tys :) Pamiętaj też o wiedzy, bo sam aparat to nie wszystko kiedy nie wiesz jak fotografować. Dlatego też zapisz się na kurs. Na początek polecam 'Szeroki kadr'. Tyle ode mnie :) Mam nadzieje, że pomogłam
0

#13 Użytkownik jest niedostępny   Tees 

• Rozkręca się

Napisany 01 luty 2016 - 11:04

Ja bym zainwestowała w lustrzankę.
0

#14 Użytkownik jest niedostępny   AnitaJaworska 

• Rozkręca się

Napisany 28 marzec 2017 - 07:59

Lustrzanke dla poczatkujacego? Bez sensu:/ Lepiej kupic jakas hybryde - w obsludze jest prostsza, ale takze ma niektore ustawienia z lustrzanki. Do tego body jest praktycznie takie samo - wiec mozna juz sie przyzwyczaic. Jesli chodzi o hybrydy - to najlepsza cenowo wychodzi od Sony - hx350 - mozna wyrwac ponizej 1300 zl - np w sklepie http://digital24.pl/aparaty-cyfrowe/ - swoja droga niezly sklep i profesjonalna obsluga.
0

#15 Użytkownik jest niedostępny   jjusti18 

• Nowicjusz

Napisany 17 lipiec 2017 - 08:39

Ja już zakupiłam aparat jakiś czas temu, ale planuję teraz do niego dokupić akcesoria, które ulatwią mi jego osługę oraz wykonywanie zdjęć. Słyszałam wiele pozytywnego na temat sklepu digital24, dlatego zamierzam u nich zakupić smycz do aparatu http://digital24.pl/paski-i-smycze/. Firma ma naprawdę szeroki wybór i doskonałe ceny, więc jak dla mnie to super opcja.
0

#16 Użytkownik jest niedostępny   Viesia 

• Gaduła

Napisany 17 lipiec 2017 - 11:12

Takie aparaty można kupić w każdym sklepie z elektroniką
0

Prześlij ten temat:

Strona 1 z 1