Forum.Legalne.info: [Gimp] Różne efekty tekstu - Forum.Legalne.info

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Shoutbox

Rozszerz pole shoutboxa

Ikona Zaloguj się na forum

• Login:
    • Hasło:

Zapamiętaj mnie
Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

[Gimp] Różne efekty tekstu prosto, szybko, efektownie :)

#1 Użytkownik jest niedostępny   d3d3 

• Gaduła
  • Grupa: Użytkownicy
  • GG: 12905694

Napisany 25 December 2009 - 04:36 PM

Pierwszy efekt: Efekt światła na tekście

To mój pierwszy tutek, na razie prosty, jest to efekt odkryty przeze mnie, właściwie nie potrzeba do niego żadnej wiedzy a napisy wyglądają ciekawie.

1. Zaczynamy od stworzenia nowego obrazka, Plik > Nowy. Wymiary są dowolne, jednak proszę nie szaleć. wystarczy nam obrazek o wymiarach 250x100.

2. Piszemy dowolny tekst (byle nie za długi, najlepiej jedno słowo), możemy użyć dowolną czcionke, u mnie na Verdana 10px efekt wyszedł najlepiej ;) ale inne czcionki również spisują się dobrze. Efekt ładnie wygląda we wszystkie kolorach oprócz białego, czarnego, limonkowego, turkusowego i kolorów bijących po oczach.

3. Wybieramy z menu narzędzie "Wypalanie/Rozjaśnianie" Dodaj obrazek. Teraz delikatnie przejeżdzamy po górnej części tekstu, nie odrywając palca od myszki. Jeśli efekt jest podobny do tego poniżej udało się Ci, możesz zapisać swoje dzieło. Jeżeli nie, cofnij zmiany (CTRL+Z) i zacznij od nowa krok 3.

jak ma to mniej więcej wyglądac? - a tak :P

Dodaj obrazek
Dodaj obrazek

RADA: Jeżeli nie umiesz w linii prostej wyjasnic tekstu, zaznacz obszar który chcesz wyjaśnić zaznaczeniem i powieksz sobie pędzel do 10 rozmiaru a następnie zrób kilka ruchów aby obszar był rozjaśniony.

Efekt drugi - przyciemnianie tekstu bez stosowania masek

1. Zaczynamy od stworzenia nowego pliku o rozmiarach 400x400.
piszemy teraz dowolny tekst o wielkich rozmiarach dowolną czcionką.

2. Wybieramy narzędzie "Zaznaczenie wg. koloru" i klikamy w środek dowolnej litery wyrazu. Litery powinny zostać zaznaczone tak jak na obrazku:

3. Teraz wybieramy kolor pierwszoplanowy (kolor jaki ma tekst) i kolor tła.

4, Wybieramy narzędzie gradient i tworzymy kreske od dołu tekstu do góry, wg. upodobania. za pierwszym razem moze sie nie udać, ale nic nie szkodzi. wystarczy cofnąć zmiany (nacisnąć CTRL+Z) i spróbować jeszcze raz :)

to tyle, mozemy zapisac zmiany. wybierz rozszerzenie png zeby plik miał dobrą jakość.

mój efekt: (czcionka Purissa, nie wygładzana, stąd takie krawędzie)

Dodaj obrazek

..

jażeli napisałem cos nie zrozumiale prosze o kontakt PW bądź odpowiedź w temacie. to mój pierwszy tutorial, prosze o zrozumienie :)

aa, kopirajt (k) 2009 by d3d3 :P
0

#2 Użytkownik jest niedostępny   exceptional 

• Elita
  • Grupa: Moderatorzy
  • MiejscowośćŁódź

Napisany 25 December 2009 - 04:45 PM

Popraw obrazki <_<
Brainfucker.pl

Deo Optimo Maximo
0

#3 Użytkownik jest niedostępny   d3d3 

• Gaduła
  • GG: 12905694

Napisany 25 December 2009 - 06:49 PM

ok, juz poprawiam :) ee, chciałem odświeżyć bo zmieniłem tytuł tutoriala i w jednym temacie umieściłem kilka sztuczek.
0

#4 Użytkownik jest niedostępny   Versus 

• Rozkręca się
  • GG: 12269346
  • MiejscowośćGdynia

Napisany 25 December 2009 - 08:25 PM

Nawet fajne, ale szkoda, że tak mało.
Czekam, aż dodasz więcej.
0

Prześlij ten temat:

Strona 1 z 1