Forum.Legalne.info: [GIMP] Trochę o zmianach... - Forum.Legalne.info

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Shoutbox

  Rozszerz pole shoutboxa

Ikona Zaloguj się na forum

  • Login:
  • Hasło:


  Zapamiętaj mnie
Strona 1 z 1
 • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
 • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

[GIMP] Trochę o zmianach... Wersja 2.7.1

#1 Użytkownik jest niedostępny   WTF 

 • Rozgadany
 • Grupa: Użytkownicy
 • Postów: 63
 • Dołączył: 28-March 10

Napisany 13 July 2010 - 12:13 PM

Nie znalazłem tutaj żadnego artykułu dotyczącego najnowszych wersji Gimpa więc postanowiłem go tutaj umieścić.

Nie wszyscy wiedzą ale pojawiła się nowa wersja (rozwojowa) Gimpa nosi ona numerek 2.7.1
Mam nadzieję że to jest dopiero początek zmian jakie zostaną wprowadzone w tym oto programie.

[Gimp 2.7.1] Głównymi zmianami które zaszły są:
- Interfejs – możliwość wybrania jedno okienkowego interfejsu (fani dawnego interfejsu nie muszą się załamywać ponieważ nadal dostępny jest tryb wielo okienkowy ;) )
Dodaj obrazek

- Grupowanie warstw – możliwość przydzielenia warstw do poszczególnej grupy/kategorii
Dodaj obrazek

- Ulepszenie edycji tekstu bezpośrednio na płótnie
Dodaj obrazek


Informacje ze strony Gimp.org

Cytuj

Zmiany i ulepszenia interfejsu użytkownika

Były pewne istotne zmiany w UI. Dokującą bary zostały usunięte i zastąpione nakładanego podkreśla. Dockble przeciągnij uchwyt został usunięty i dockable przycisk menu został przeniesiony do karty. Nowy styl kartę Automatyczne został dodany przez co dockable karty użyć dostępnego miejsca. To jest możliwe, aby mieć wiele kolumn doków w jednym oknie dok. Do tytułów okien dok opanowania, tylko pokaż aktywnych dockable w tytule okna dok. Trybie jednego okna zostały dodane (nadal w pracach, w szczególności, nie jest możliwe do uruchomienia w trybie jednego okna jeszcze).

Wsparcia dla grup warstwy zostały dodane. Pozwalają uporządkować obraz na mniejsze części. Brakuje jeszcze kilka rzeczy, na przykład, zezwalających na zastosowanie masek warstw do grup i WPB API.

Edytowanie tekstu z narzędzia Tekst jest wykonywane na płótnie, a nie w oddzielnym oknie. Edycji na płótnie jest raczej zaawansowany i próbuje naśladować możliwości edycji tekstu GtkTextView. Nadal istnieją pewne polerowania do zrobienia, ale to raczej miły już działa. Funkcja ta została opracowana w Google Summer of Code 2008.

Infrastruktura została dodana, która pozwala na osadzanie elementów interfejsu użytkownika na płótnie. Ten jest obecnie wykorzystywany do stylów tekstu w narzędzie tekst, oraz (eksperymentalnie), gdy narzędzia do korekcji kolorów jest wywoływana, gdy płótno jest w trybie pełnoekranowym.

Jest obecnie możliwe do GIMP tag zasobów, takich jak pędzle i wzory. Znakowanie jest wykonywane z odpowiednich dockables np. Szczotki dockable, i to jest możliwość filtrowania zasobów w oparciu o te tagi. Znaczniki są zapisywane w pliku XML, zewnętrznych w stosunku do samych plików danych. Funkcja ta umożliwia wreszcie połączenie zasobów i plan jest dodanie większej zestaw materiałów domyślne GIMP 2.8. Możliwe jest tag wielu źródeł jednocześnie w interfejsie użytkownika. Są jeszcze pracy do zrobienia tutaj, na przykład dostarczając zestaw pędzli domyślne. Funkcja ta została opracowana w Google Summer of Code 2008.

Dość duża zmiana koncepcji jest to, że oszczędności i eksportowanie obrazów są wyraźnie oddzielone od siebie działań. Zapisywanie obrazu można dokonać jedynie w formacie XCF, wywóz do File-> Export ... inne formaty " muszą zostać wykorzystane. Istnieje kilka alternatywnych optymalizacji przepływów pracy, takich jak otwieranie jpg, polerowania, a szybko wywozu z powrotem do oryginalnego pliku. To zmiana koncepcji również pozwoliło nam pozbyć się irytujących okien dialogowych, że ostrzegał o wygładzanie obrazu podczas zapisywania do formatów innych warstw. Cały spec UI tego można znaleźć tutaj.

Od skrótów klawiszowych Ctrl + E i Ctrl + Shift + E został przejęty przez mechanizmy eksportu obrazu, nowe skróty klawiszowe zostały konfiguracja "z półki" i "Fit in Window", czyli Ctrl + J i Ctrl + Shift + J odpowiednio.

Akcesoriów również do widget wejścia wielkości, wzory, które są wykorzystywane przez większość x, y, szerokość, wysokość wkładu. Na przykład, w skali dialog jest obecnie możliwe, aby napisać "50%" w polu Szerokość na skalowanie obrazu do 50% szerokości. Takie określenia jak "30in 40px +" i "4 * 5.4in" działa też.

Tryby warstwy zostały uporządkowane w bardziej logiczny i pożyteczny grup na podstawie ich wpływ na kompozycji warstwy. Tryby Layer sprawia, że zapalniczki są złożone w jednej grupie, sposobów warstwa sprawia, że ciemniejsze złożone w innej grupie, i tak dalej.

To jest możliwe do Alt + Kliknij na warstwy w oknie Layers, aby utworzyć z tego wyboru. Dodawanie, odejmowanie i przecinają modyfikatorów Ctrl, Shift i Ctrl + Shift pracuje zbyt. To sprawia, że łatwo komponować zawartość warstwy na podstawie zawartości innych warstw, bez objazdów.

GIMP obsługuje szczotek i miał dodatkowe akcesoria do silnika dynamiki pędzla, na przykład pozwalających na dynamikę podstawy na nachylenie i dynamicznie zmiany proporcji szczotek. Google Summer of Code 2009 Advanced GUI dla Brush Dynamics kod również zostały połączone, dzięki czemu takie rzeczy jak ustawień dynamiki pędzla.

Pytanie, które często pojawia się w jaki sposób zmienić język interfejsu użytkownika w GIMP-ie, który tradycyjnie jest nieco kłopotliwe. Nie dłużej, możliwe jest teraz zmienić język w preferencjach.
Niewielkie zmiany

* Dodaj "lock treści", aby warstw, kanałów i ścieżek dialogowych, aby zablokować przyciski bardziej zwarty.
* W preferencjach, tylko jedno miejsce na okno podpowiedzi dla przybornika i doków.
* Domyślnie, aby nie-stałym elementem w oknie Canvas Size.
* Poprawa Free Select Tool na płótnie opinii.
* Sprawdź, możliwe jest wykorzystanie do GEGL Image Scale.

Dane

Zaczęliśmy remont domyślny zestaw środków i w tej wersji pojawiły się pewne zmiany do domyślnego zestawu szczotek.
Pluginy

Plug-in do ładowania obrazów JPEG2000, które zostały dodane, a także plug-in dla X11 Mouse Cursor plików. Również dodać podstawowych OpenRaster (. Ora) importu i eksportu. Dodać obsługę RGB565 do csource plug-in.
GEGL

Kod projekcji, kod komponuje jeden obraz z warstw, które zostały przeniesione do GEGL. Obejmuje to środki warstwy, jak również wsparcie dla grup zagnieżdżonych warstw warstwa aka. Również preparaty zostały dokonane na lepsze i bardziej intuicyjna obsługa pływającego wyboru.
Co jest do zrobienia

Jest to niepełna lista rzeczy, które chcemy zrobić przed uruchomieniem GIMP 2.8:

* Wykończenie realizacji w trybie jednego okna
* Dodaj warstwę API grupy PDB
* Dodaj lepszy zestaw zasobach domyślnie
* Podaj etykiet domyślnych dla domyślnych zasobów
* Polska nowe funkcje

Pobierz

Zdjęcia rozwoju GIMP można pobrać w postaci kodu źródłowego z ftp.gimp.org lub z jednego z serwerów zawartych w sekcji Download.

Dystrybucji pakietów binarnych wersji rozwojowej jest zalecane, chyba jasne jest, że jest to już snapshot rozwoju. Użytkownicy powinni być w określonych tych informacji o wersji lub podobne informacje.
Instalacja

GIMP 2.7 nie musi być zainstalowany w taki sam prefiks GIMP 2.x, jak inne wersje. Jeśli chcesz zachować GIMP 2.6 równolegle do instalacji GIMP 2.7, musisz wybrać oddzielnej prefiksu instalacji w czasie kompilacji i upewnić się, że używają różnych ścieżek wyszukiwania biblioteki dla każdej wersji. Jeśli nie skonfigurować środowisko inaczej dla każdej wersji, będzie doświadczenie w sprzeczności z biblioteki i co najmniej jedna wersja może nie.

Nie należy również zainstalować GIMP 2,7 do / usr / local, ponieważ w większości systemów, jego bibliotek byłoby zastąpić bibliotek stabilnego GIMP 2.6 zainstalowany w katalogu / usr, łamanie dystrybucji zainstalowany GIMP od lekko do końca. To samo dotyczy wszelkich prefiks Twój system używa do celów nadrzędnych lub rzeczy w / usr / lib.

Zainstalowaniu nowej wersji do osobnego prefix, say / opt/gimp-2.7 przechodząc - prefix = / opt/gimp-2.7 do skryptu configure. Następnie, w celu uruchomienia instalacji binarnych tam, po zmianie środowiska szukać plików wykonywalnych w / opt/gimp-2.7/bin poprzez PATH = / opt/gimp-2.7/bin i poinformować konsolidator odebrać z biblioteki / opt/gimp-2.7/lib poprzez LD_LIBRARY_PATH = / opt/gimp-2.7/lib. Nie zapomnij o wywóz obu zmiennych.

Możesz użyć skryptu wrapper malutki nazwie gimp-2.7 i umieścić je w katalogu / usr / local / bin lub gdzie indziej w PATH. Skrypt będzie wyglądał tak:

#! / Bin / sh

PATH = / opt/gimp-2.7/bin: $ PATH
Export PATH
LD_LIBRARY_PATH = / opt/gimp-2.7/lib
LD_LIBRARY_PATH wywóz

/ Opt/gimp-2.7/bin/gimp-2.7 "$ @"

Błędy

Jeśli uważasz, że znalazłeś błąd w wersji rozwojowej, upewnij się, że nie było już przekazane. Szukaj Bugzilla przed wniesieniem nowego bug-raport. Oto kilka ciekawych pytań Bugzilla:

* Open błędów z krokiem 2,8
* Błędy rozwiązano z krokiem 2,8

Przyczyniając

Potrzebujemy Twojej pomocy, aby GIMP 2.8 sukces. Jest jeszcze dużo do zrobienia. Jeśli chcesz do nas dołączyć hacking, pojawi się w # gimp lub przedstawić się na wiadomości, gimp-developer-list. Szukamy również ludzi do dbania o stronie internetowej i aktualizuje wychowawczy. Lub może chcesz dołączyć do zespołu dokumentacji.

//tłumaczenie www.translate.google.pl

Pod koniec roku powinna się pojawić stabilna wersja Gimpa (2.8) z nowym interfejsem i funkcjami. Nie wiem jak wy ale ja czekam z niecierpliwością!

PS. Wersję rozwojową Gimp'a możemy pobrać ze strony dobreprogramy.pl należy wybrać z rozsuwanej listy (znajdującej się pod napisem pobierz program

Cytuj

wersja rozwojowa 32-bit
, pobieranie rozpocznie się automatycznie.
0

Prześlij ten temat:


Strona 1 z 1
 • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
 • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

1 Użytkowników czyta ten temat
0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych użytkowników


               
           
       
Nasza strona internetowa wykorzystuje cookies (pol.: ciasteczka)

Na naszej stronie wykorzystujemy ciasteczka (ang. cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej - więcej o tym w Naszej polityce prywatności. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies, umieszcza je w pamięci Twojego urządzenia.

Akceptuję   Zmiana ustawień