Forum.Legalne.info: [photoshop][efekt]NIECH STANIE SIĘ ŚWIATŁO - Forum.Legalne.info

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Shoutbox

Rozszerz pole shoutboxa

Ikona Zaloguj się na forum

• Login:
    • Hasło:

Zapamiętaj mnie
Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

[photoshop][efekt]NIECH STANIE SIĘ ŚWIATŁO

#1 Użytkownik jest niedostępny   trembecki 

• Nowicjusz
  • Grupa: Użytkownicy
  • MiejscowośćWAWA

Napisany 20 April 2006 - 07:47 AM

Efekt światła

Wiele razy chciałem zrobić taki efekt światła wychodzącego np.
z dolnej części mojego Layoutu i oświetlającego Logo, czy ogólnie podświetlenie czegoś.

Można by się zapytać po co to nam jest skoro mamy filtr w Photoshopie który nazywa się Lighting Effects.
Ten filtr jest bardzo przydatny ale tylko wtedy kiedy mamy jakieś tło.
Dodatkowo ten filtr działa w taki sposób że podświetlając jedną rzecz przyciemnia inne,
a czasami po prostu chcemy strumień światła skierować na jeden obiekt nie tracąc przy tym jasności innych.

Moja propozycja jest prosta w wykonaniu i wydaje mi się może spełnić oczekiwania niektórych osób, albo przynajmniej pokazać drogę do zrobienia swoich własnych efektrów.

Pierwsze co należy stworzyć to taki niby emiter światła, może to być cokolwiek tylko sobie wmyślicie (kółko,kwadrat i wiele innych). Ja posłużyłem się pięciokątem.

Dodaj obrazek

Kolejną czynnością jest włączenie siatki w celu łatwiejszego zaznaczenia. Klikamy na View --> Show --> Grid albo wciskamy klawiesz Ctrl+", poźniej wybieramy Polygon Lasso Tool Dodaj obrazek i zaznaczamy tak jak na obrazku poniżej.

Dodaj obrazek

Teraz musimy zrobić taką charakterystyczną smugę światła, w tym celu wybieramy Brush , wielkość pędzla ustawiamy taką jaką chcemy, w moim przypadku było to 74, a rodzaj pędzla to
Soft Round Dodaj obrazek , Opacity ustawiamy na 25% i włączamy Airbrush który znajduje się zaraz za opcją Flow. Kiedy mamy już odpowiednio ustawione opcje pędzla, tworzymy nową warstwe (Create New Layer), pamiętając ciągle o tym żebyśmy mieli zaznaczenie ciągle aktywne. Następnie zamalowywujemy całe zaznaczenie pędzlem, puszczamy myszkę i trochę wyżej zamalowywujemy po raz kolejny. Chodzi tutaj o to że przezroczystość będzie się zmniejszać za każdym razem kiedy będziemy malować po już pomalowanej powierzchni. Kiedy uzyskasz efekt podobny do tego co na obrazku obok, przejdź do następnego podpunktu.

(czasami graficy na tym etapie kończą pracę i w takiej postaci dają światła do swoich layoutów czy prac. Jednakże ja postaram się zrobić efekt takiej poświaty.)

Dodaj obrazek

Naszą warstwę ze światłem duplikujemy i dolnej warstwę traktujemy filtrem Gaussian Blur (Filter --> Blur --> Gaussian Blur) gdzie radius będzie wynosić 10,5 px. Efekt powinien być zblożony do tego na obrazku poniżej

Dodaj obrazek

Teraz górnej warstwie gdzie jest światło dajemy filtr Gaussian Blur
jednakże tutaj radius będzie wynosić 9,5 px. Kiedy to zrobimy przytrzymujemy Ctrl i klikamy myszką na warstwę gdzie daliśmy filtr o wartości 10,5 (nasza dolna warstwa),

zanzaczy nam to pewną cześć światła,
kiedy tak się klikamy na Create New Fill or Adjustment layer Dodaj obrazek i wybieramy Levels ustawiamy go tak jak TU,

takie ustawienie spowoduje że światło będzie się mienić.
Ostatnia rzeczą jaka nam pozostała to przesunięcie warstwy z emiterem światła
(w moim przypadku pięciokąt) na samą górę w celu zakrycia początku światłą.

Dodaj obrazek

Poniżej przedstawiam efekt jaki można uzystać za pomocą mojego tutoriala, przy odrobinie fantazji i pomysłowości :

Dodaj obrazek
0

#2 Użytkownik jest niedostępny   Cyr4x 

• Rozkręca się

Napisany 24 April 2006 - 10:48 AM

Jeżeli ma to imitować realistyczne światło, całość nie moze być tak rozmazana i góra trójkąta powina być lekko łukowata. Najlepiej to rozmazywać blur toolem. Im dalej od źródła światła (lampy), tym bardziej rozmyte.
Dodaj obrazek
0

#3 Użytkownik jest niedostępny   tH. 

• Rozkręca się

Napisany 14 May 2006 - 05:14 PM

Można jeszcze pokombinować z opacity warstw ze "światłem" czy też odpowiednimi pędzlami aby nieco to wytrzeć, dzięki czemu uzyskamy bardziej realistyczne efekty.
0

#4 Użytkownik jest niedostępny   musialmati 

• Elita
  • GG: 64123622
  • MiejscowośćWrocek

Napisany 04 June 2006 - 06:39 PM

Nawet dobre, ale przydałoby sie przeniesc do tutów. Oczywiscie nie przyklejony, tylko nor,malny temat!

...
no to przenies :D
Szukam sponsora na podpis!
Podpis sponsorują:
Dodaj obrazek
Dodaj obrazek
0

#5 Użytkownik jest niedostępny   lunsil 

• Weteran
  • GG: 9583374
  • MiejscowośćKraków

Napisany 22 August 2006 - 09:55 AM

Fajny nawet tutek tlyko lekko banalny (tzn. efekt)
Crystal Templates - [+][+][+][+][-][-][-][-][-][-] 40%
0

#6 Użytkownik jest niedostępny   F22 

• Gaduła
  • GG: 8230951

Napisany 06 October 2006 - 04:27 PM

Hmm nigdy nie myslalem o takim efekcie swiatla, ale sie przyda ;)
0

#7 Użytkownik jest niedostępny   kamilq 

• Nowicjusz

Napisany 02 July 2009 - 09:15 AM

kurcze niedziałaja obrazki :/
0

Prześlij ten temat:

Strona 1 z 1