Forum.Legalne.info: Pomysł na biznes - Forum.Legalne.info

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Shoutbox

Rozszerz pole shoutboxa

Ikona Zaloguj się na forum

• Login:
    • Hasło:

Zapamiętaj mnie
  • 4 Stron +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ostatnia »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Pomysł na biznes

#1 Użytkownik jest niedostępny   Mercus 

• Rozkręca się
  • Grupa: Użytkownicy

Napisany 22 December 2014 - 10:45 PM

Chciałbym się Was poradzić w jednej sprawie, chodzi o ocenę możliwości biznesowych danego przedsięwzięcia. Od jakiegoś już czasu myślę,żeby w końcu rozpocząć samodzielnie zarabiać na siebie, co oczywiście wiąże się z otwarcie własnego biznesu. Dotychczas problemem był pomysł, bo albo go nie było, albo byl zbyt drogi w realizacji. Jednak od pewnego czssu świta mi po głowie, żeby zająć się najmem takich hal magazynowych na odpady, chodzi o coś takiego http://www.ocmer.com...rtownie-odpadow Oczywiście finansowałbym to nie z własnych środków, a z jakiegoś kredytu, jednak pytanie do Was, bo mi być może brakuje w tym momencie chłodnej głowy czy takie coś ma szansę powodzenia? Bo strasznie bym nie chciał, żebym spłacał kredyt po czymś, co bylem zmuszony zamknąć z uwagi na nierentowność.
0

#2 Użytkownik jest niedostępny   Nachor 

• Nowicjusz

Napisany 03 February 2015 - 11:16 AM

Podobno najlepiej robi się interesy na rzeczach których nikt nie potrzebuje. W sklepach "szwedzkich" typu Jysk jest sporo takich gadżetów. Pudełeczka, wiaderka, półeczki, koszyczki, figurki, makatki. Potem w domu bałagan jak w męskim akademiku, no ale jak jest się w sklepie to o tym się nie myśli. W latach dziewięćdziesiątych gdy znaczna część Polaków stała na bazarach na naszej zachodniej granicy hitem handlowym były krasnale ogrodowe. Kiczowate, nietrwałe bo gipsowe, do tego zapaćkane farbą olejną, jeszcze wtedy tanią, bo nie "ekologiczną". Dziś gdy doczekaliśmy się własnej "klasy średniej" figurki ogrodowe są nadal tematem ciekawym. Nietrwały gips wyparł dobrej jakości beton architektoniczny dostępny w większości dużych miast http://www.betonnadom.pl/ . Kwestia zamówienia odpowiednich form i nawet malować nie trzeba bo beton wygląda jak antyczna figura.
Dodaj obrazek
0

#3 Użytkownik jest niedostępny   Glabson 

• Nowicjusz

Napisany 03 February 2015 - 08:50 PM

super są te figurki!
0

#4 Użytkownik jest niedostępny   femfatale 

• Rozgadany

Napisany 04 February 2015 - 10:03 AM

Jak na pierwszy biznes to brzmi jak naprawdę duże wyzwanie, jeśli nie masz doświadczenia, może być Ci ciężko, ale w zasadzie to będzie dobra lekcja zycia :) Musisz pamiętać o kązdym drobiazgu np. zamówieniu pieczątek, polecam firmę modico www.modico.pl/files/download/44 po za tym wszelkie pozwolenia itp.
0

#5 Użytkownik jest niedostępny   karunli 

• Gaduła

Napisany 18 February 2015 - 02:20 PM

no tak, bez pieczątek ani rusz:)
0

#6 Użytkownik jest niedostępny   Akacjowa 

• Zaawansowany

Napisany 20 February 2015 - 07:23 AM

Moim zdaniem warto jest próbować założyć własny biznes. Po jakimś czasie, gdy już trochę staniemy na nogi, możemy pomyśleć o emisji obligacji. Wiem, że Iwona Witek z BestCapital.pl jest świetnym doradcą inwestycyjnym i na pewno pomogłaby nam w całym procesie emisji. A chyba nie ma lepszego sposobu na pozyskanie kapitału na dalszy rozwój działalności.

Dodaj obrazek
0

#7 Użytkownik jest niedostępny   niewiasta 

• Zaawansowany

Napisany 24 February 2015 - 08:52 PM

Myślę, że jest to ciekawa możliwość. Najpierw trzeba się jednak odważyć i założyć własną firmę.
0

#8 Użytkownik jest niedostępny   kryska39 

• Rozgadany

Napisany 27 April 2015 - 04:22 PM

Zapisałam się na kurs wizażu i stylizacji w Krakowie , http://fam-makeup.pl/ , to mój pierwszy krok do mojego biznesu .
0

#9 Użytkownik jest niedostępny   geeky78 

• Zaawansowany

Napisany 29 May 2015 - 01:27 PM

No to powodzenia ;)
0

#10 Użytkownik jest niedostępny   femfatale 

• Rozgadany

Napisany 12 November 2015 - 11:50 AM

Dobry pomysł, pytanie czy będziesz umiał odpowiednio sprzedać swoje usługi? A może planujesz wynająć do tego fachowców? Niezależnie od tego warto sięgnąć po porządną lekturę, kompleksowe kompedium z zakresu procesów sprzedażowych. Polecam wam np. niedawno wydaną pozycję: "Sprzedaż osobista i zarządzanie zespołem sprzedaży" autorstwa Roberta Grzybek, która jest inspirowana biblią marketingu Kotlera :)
0

#11 Użytkownik jest niedostępny   alanbaron 

• Nowicjusz

Napisany 24 November 2015 - 06:25 AM

Może jakiś handel internetowy? Jest to jeszcze jakiś kawałek tortu do wzięcia.
0

#12 Użytkownik jest niedostępny   cukinia 

• Rozkręca się

Napisany 02 December 2015 - 11:02 PM

A skąd brać pieniądze na rozpoczęcie biznesu? Czy emisja obligacji ma waszym zdaniem sens? Tu można poczytać o tym nieco więcej: http://bestcapital.p...e-korporacyjne/ i sama biorę to pod uwagę, ale ciekawa jestem waszego zdania.
0

#13 Użytkownik jest niedostępny   niewiasta 

• Zaawansowany

Napisany 12 January 2016 - 03:11 PM

Myślę, że obligacje to bardzo dobre źródło finansowania. Na pewno na początek.
0

#14 Użytkownik jest niedostępny   Tees 

• Rozgadany

Napisany 01 February 2016 - 11:03 AM

Na pierwszy własny biznes potrzeba sporo środków, chyba że się poszuka jakiejś franczyzy. Coś o tym wiem, bo od jakiegoś czasu się tym tematem interesuję.Na przykład na otwarcie multiagencji cuk potrzeba maksymalnie 15 tys.To jedna z franczyz,która mnie zainteresowała.
0

#15 Użytkownik jest niedostępny   Akacjowa 

• Zaawansowany

Napisany 05 February 2016 - 10:04 AM

Zobacz postniewiasta, o 12 January 2016 - 03:11 PM, powiedział:

Myślę, że obligacje to bardzo dobre źródło finansowania. Na pewno na początek.

Tylko jeśli z początku zbyt dobrze się na tym nie znamy to lepiej inwestować przy pomocy doradcy lub funduszu inwestycyjnego. To będzie bezpieczniejsza opcja.
0

#16 Użytkownik jest niedostępny   geeky78 

• Zaawansowany

Napisany 21 March 2016 - 01:35 PM

Ja zastanawiam się nad założeniem firmy budowlanej, ale jest spora konkurencja w tej branży.
0

#17 Użytkownik jest niedostępny   Akacjowa 

• Zaawansowany

Napisany 21 March 2016 - 02:13 PM

Konkurencja jest bardzo duża, więc dobrze się zastanów nad tym. Wydaję mi się, że rozwojowym biznesem byłby własny zakład mięsny z naturalnymi wyrobami. Zobacz solanki do MIMu z Tonato oraz zorientuj się co byłoby jeszcze potrzebne. To dobry kierunek, nie sądzisz?
0

#18 Użytkownik jest niedostępny   Buziaczek 

• Gaduła

Napisany 05 May 2016 - 09:52 AM

Każdy pomysł na biznes jest dobry, jeśli jest dobrze przemyślany. Jeśli robi się coś na chybcika i bez zastanowienia, tylko dlatego że wydaje się to opłacalne to można być więcej niż pewnym, że taki interes nie ma prawa bytu. Bez odpowiedniej wiedzy, doświadczenia nie ma co się bawić w prowadzenie własnej firmy. Szkoda czasu i zachodu. Moi znajomi zrobili ten błąd, że zabrali się za prowadzenie sklepu z wyrobami mięsnymi bez jakiegokolwiek przygotowania. Po prostu stwierdzili, że mięso ludzie muszą kupować więc taki sklep będzie strzałem w dziesiątkę. Wkrótce okazało się, że rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. Na szczęście szybko się zrehabilitowali i naprawili swój błąd. Zatrudnili ludzi, którzy mają dużą wiedze i doświadczenie w tej branży oraz kupili odpowiedni sprzęt do produkcji mięs bo postanowili stawiać na naturalność. W tym celu zdecydowali się na zakup kotła warzelnego dzięki, któremu otrzymują mięsa najwyższej jakości, o niepowtarzalnym smaku i aromacie. A kolejki ciągną się aż na ulice.
0

#19 Użytkownik jest niedostępny   karunli 

• Gaduła

Napisany 30 May 2016 - 11:45 AM

Jeśli już mówimy o halach magazynowych, to na pewno warto pomyśleć o odpowiednich posadzkach. To tak naprawdę podstawa. Takie betonowe są najbardziej praktyczne:

Dodaj obrazek
0

#20 Użytkownik jest niedostępny   AnitaJaworska 

• Rozkręca się

Napisany 31 May 2016 - 09:12 PM

A widzieliscie moze http://biznespodmarketem.pl ? W sumie to fajna opcja - albo pizzeria pod Kauflandem, albo myjnia:> A koszt wejscia w taka franczyze nie jest przeciez jakis zabojczy. A zysk - moze byc niezly? Moze opcja warta rozwazenia?
0

Prześlij ten temat:

• 4 Stron +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ostatnia »